Świetliki dachowe

Naprawa świetlików dachowych – Berberys z Łodzi

Nasza firma w swojej ofercie posiada usługę, którą jest naprawa świetlików dachowych w Łodzi. Zapewniają one naturalne, komfortowe doświetlenie pomieszczenia. Warto więc maksymalnie wykorzystywać ich właściwości i jak najdłużej korzystać z promieni słonecznych, które wpadają do wnętrza budynku za ich pośrednictwem. Należy sporą uwagę poświęcić ich właściwa konserwacji i ewentualnym naprawom. Umiejscowienie i materiały, z których wykonane są świetliki powinny skłaniać do korzystania z usług profesjonalistów. W celu zapewnienia im długiej żywotności i jakości podczas użytkowania. Nasza firma wykonując zlecenia na terenie miasta Łódź zapewnia kompleksową naprawę i renowację świetlików dachowych.

Świetlik dachowy. Co to takiego?

Świetliki dachowe stanową alternatywę dla okien. Idealnie sprawdzają się w miejscach, w których montaż okien jest niemożliwy. Ich funkcją jest dostarczanie dodatkowego, naturalnego światła słonecznego. Oprócz tego, że doświetlają pomieszczenia, to często pełnią funkcję dekoracyjną. Są to niewielkie, przeszklone konstrukcje umieszczane na dachu lub w miejscu nad drzwiami. Dla zachowania ich podstawowych właściwości trzeba pamiętać, że ważna jest odpowiednia konserwacja i naprawa świetlików dachowych.

Dlaczego zalecamy zlecenie takich prac fachowcom?

Naprawa świetlików dachowych to zadanie bardzo skomplikowane. W szczególności pod kątem konstrukcyjnym. Pamiętajmy, że świetlik to zazwyczaj stalowy profil wypełniony taflami szkła. Często stanowią element większej konstrukcji połączonej z dachem. Oprócz tego znajdują się w miejscu, do którego mieszkańcy na co dzień nie mają łatwego i bezpiecznego dostępu. Warunki pogodowe i związane z tym ruchy elementów dachowych mogą przyczynić się do tworzenia kłopotliwych usterek. Z tego powodu warto zabezpieczyć te elementy zanim dojdzie po poważnych i kosztownych szkód. Niezbędnym jest zatem zlecenie zadania profesjonalistom. Istotnym etapem procesu naprawy jest oszacowanie stanu technicznego konstrukcji i właściwy nadzór prac. Doświadczenie i wiedza osób, które zajmują się tym zawodowo daje gwarancję jakości i uniknięcia dodatkowych kosztów w przyszłości. Kosztów, które mogą wyniknąć z niewłaściwie przeprowadzonych czynności serwisowych. Nasza usługa ma na celu wykonanie powłoki hydroizolacyjnej we wszystkich newralgicznych punktach świetlika łącznie z uszczelnieniem przejścia z poziomu na pion u jego podstawy. Takie rozwiązanie znacznie ogranicza koszty związane z ewentualną wymianą świetlików jednocześnie pozwalając nam na udzielenie gwarancji szczelności. Korzystamy z bardzo wysokiej jakości materiałów uszczelniających między innymi – ŻYWICA POLIURETANOWO-BITUMICZNA ALSAN® FLASHING.